Ładowanie Wydarzenia
  • To event minęło.

Kurs Kana Galilejska w Cieszynie (dla narzeczonych)

Weekendowy kurs przedmałżeński „Kana Galilejska” skierowany jest do narzeczonych chcących świadomie zawrzeć związek małżeński w Kościele Katolickim. Daje możliwość lepszego poznania się o stawia przed decyzjami, które mogą zaważyć na szczęściu i trwałości małżeństwa. Jest to też kurs dla osób, którym się wydaje, że Pan Bóg jest kimś odległym i zapomnianym.

Na tym kursie dowiesz się:

– czym jest prawdziwa miłość,
– na czym polega wierność (nie tylko na braku fizycznej zdrady!),
– dlaczego żony są gadatliwe, a mężowie małomówni,
– jak różnice seksualne między kobietą a mężczyzną mogą wpłynąć na związek,
– dlaczego warto walczyć o własną autonomię,
– jak sobie radzić z problemami w małżeństwie,
– jak najlepiej inwestować w dzieci,
– czym jest ekologia współżycia małżeńskiego,

i w końcu: dlaczego warto zaprosić na Wasze wesele … Jezusa.

Uczestnicy kursu Kana Galilejska otrzymują zaświadczenie ukończenia katechezy przedmałżeńskiej (tzw. przygotowanie bliższe). Oprócz tego narzeczeni są zobowiązani do odbycia trzech spotkań w poradni przedmałżeńskiej (są to dwie niezależne rzeczy). Radzimy zapisać się w miarę możliwości jak najwcześniej do poradni, gdyż czasem, (szczególnie w gorącym sezonie ślubów) są kolejki. Uzyskane zaświadczenie potrzebne jest do zawarcia związku małżeńskiego w Kościele Katolickim; zaświadczenie jest bezterminowe i ważne w całej Polsce.

Koszt: 280 PLN za parę!

 

 Natalia: Kurs Kana Galilejska był pięknym czasem, przede wszystkim mieliśmy z moim ukochanym możliwość zetknięcia się z wieloma pytaniami, tematami, które są tak bardzo istotne w narzeczeństwie oraz wspólnej drodze małżeńskiej… Kurs rozpalił w nas silną potrzebę rozmowy i z pewnością zapoczątkował wspaniały czas dobrego przygotowania się do wspólnej drogi małżeńskiej razem z Jezusem Chrystusem.


Kuba: Na kursie doświadczyłem najważniejszej rzeczy jaką Bóg chce nam dać poprzez małżeństwo. Bóg daje nam miłość jaką my mamy dać swojej drugiej połowie – Miłość Bożą. Tam, gdzie jest Bóg, jest szczęście, nic nie jest w stanie zniszczyć naszego związku – Kobieta-Bóg-Mężczyzna!!!

 

Kasia: Kurs pomógł mi uporządkować wiedzę i zmotywował do porządnego przygotowania się do sakramentu małżeństwa. Poznałam bliżej mojego narzeczonego i upewniłam się, że tylko z Bogiem możemy zbudować szczęśliwe małżeństwo.

Start

27/04/2018 @ 17:00

End

29/04/2018 @ 17:00

Cost

280zł

Lokalizacja

Cieszyn
Szersznika 3
CIESZYN, Polska

Organizator

Zacheusz Cieszyn
Strona internetowa:
zacheusz.org

Udostępnij to wydarzenie