PIELGRZYMKA IZRAEL 2020

PIELGRZYMKA IZRAEL 2020

ZAKON  BRACI  MNIEJSZYCH – FRANCISZKANÓW ORAZ SZKOŁA NOWEJ EWANGELIZACJI I WSPÓLNOTA ZACHEUSZ W CIESZYNIE ZAPRASZAJĄ

Pielgrzymka do Ziemi Świętej – 7 dni

Termin: 06.11 – 12.11.2020 r.

Dzień 1: Wylot z Polski do Izraela, Cezarea Nadmorska, Góra Karmel.  Z Cieszyna wyjeżdżamy autobusem o godz. 1.00, z parkingu przed Zamkiem. Zbiórka na lotnisku w Krakowie o godz. 3.00,  na dwie i pół godziny przed planowanym odlotem. Odprawa biletowo – bagażowa. Wylot do Tel Awiwu o 05.45. Lądowanie w Tel Awiwie o 10.25. Krótki postój nad Morzem Śródziemnym przy pozostałościach rzymskiego akweduktu w Cezarei Nadmorskiej. Następnie przejazd do Hajfy, trzeciego co do wielkości miastem w Izraelu, położonego na stokach Góry Karmel. Nawiedzimy kościół Stella Maris z grotą Eliasza (wedle tradycji miejsca zamieszkania proroka). Przejazd do hotelu w Nazarecie. Zakwaterowanie. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 2: Kana Galilejska, Jez. Galilejskie, Góra Błogosławieństw, Tabga, Kafarnaum. Rano, po śniadaniu przejazd do Kany Galilejskiej (dla małżeństw istnieje możliwość odnowienia przyrzeczeń małżeńskich). Następnie rejs łodzią po Jeziorze Galilejskim. Popołudniu nawiedzimy Górę Błogosławieństw, Tabga: kościół Prymatu św. Piotra i kościół Rozmnożenia Chleba i Ryb oraz Kafarnaum gdzie zobaczymy dom św. Piotra oraz synagogę. Obiadokolacja i nocleg w Nazarecie.

Dzień 3: Nazaret, Góra Tabor, Qasrl Al–Yehud.  Po śniadaniu nawiedzimy Bazylikę Zwiastowania oraz kościół św. Józefa. Następnie przejedziemy na Górę Tabor (miejsce Przemienienia). Popołudniu udamy się do Qasrl al Yehud (miejsce chrztu Pana Jezusa) i odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych w wodach Jordanu. Przejazd do hotelu w Jerychu. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 4: Jerycho, Morze Martwe, Betania, Ein Karem.  Rano, po śniadaniu zwiedzanie Jerycha (jednego z najstarszych stale zamieszkanych miast na świecie). Zobaczymy z tarasu widokowego Górę Kuszenia. Dalej sykomora (drzewo Zacheusza). Następnie kąpiel w Morzu Martwym (najniżej położonym miejscem na świecie). Po nim przejazd do Betanii: miejsce wskrzeszenia Łazarza. Po południu przejazd do Jerozolimy. W  Ein Karem nawiedzimy: kościół Nawiedzenia (miejsce spotkania Maryi z Elżbietą), oraz kościół Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Po zwiedzaniu udamy się do Nowego Domu Polskiego (Dom Pielgrzyma) prowadzony przez siostry Elżbietanki w Jerozolimie. Zakwaterowanie. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 5: Jerozolima: kościół św. Anny (tradycyjne miejsce narodzenia NMP) i sadzawka Betezda (uzdrowienie chorującego od 38 lat paralityka). Przejście Drogą Krzyżową do Bazyliki Grobu Bożego (najważniejszej świątyni chrześcijańskiej). Następnie przejdziemy do Muru Zachodniego – Ściana Płaczu (najświętsze miejsce dla religii judaistycznej). Powrót do hotelu. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 6: Jerozolima: Góra Oliwna, Syjon Chrześcijański. Po śniadaniu Góra Oliwna: Sanktuarium Wniebowstąpienia, kościół Pater Noster (gdzie Jezus nauczał modlitwy Ojcze Nasz). Następnie taras widokowy z panoramą Starej Jerozolimy. Potem kościół Dominus Flevit (upamiętniający płacz Jezusa nad Jerozolimą). Następnie Getsemani: Bazylika Wszystkich Narodów (gdzie Jezus modlił się przed męką), Grota Pojmania i grób Matki Bożej. Następnie przejazd na Syjon Chrześcijański: bazylika Zaśnięcia Maryi Panny, wieczernik (miejsce ustalenia wielu sakramentów) i tradycyjny grób Dawida. Na zakończenie dnia zobaczymy kościół św. Piotra in Gallicantu (gdzie Piotr zaparł się Pana Jezusa). Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 7: Betlejem. Rano, po śniadaniu rozpoczniemy zwiedzanie Betlejem. Udamy się na Pole Pasterzy (gdzie anioł zwiastował pasterzom narodzenie Pana Jezusa). Następnie Grota Mleczna (w której wedle tradycji, Maria karmiła Jezusa podczas ucieczki do Egiptu). Dalej Bazylika Narodzenia Pańskiego (jedna z najstarszych świątyń chrześcijańskich). W godzinach popołudniowych przejazd na lotnisko do Tel Awiwie. Wylot do Polski o godzinie 21.10. Lądowanie w Krakowie o godzinie 00.05 (13.11.2020 r.). Zakończenie pielgrzymki. Powrót autobusem do Cieszyna.

Cena: 750 USD/os. + 1 520 PLN/os.

 Cena zawiera:

  • Przelot PLL LOT na trasie: Kraków – Tel Awiw – Kraków; bagaż główny do 23 kg., bagaż podręczny do 8 kg; · Transfery autokarem na trasie całej pielgrzymki; · 3 noclegi w hotelach 3* i 3 noclegi w Nowym Domu Polskim w Jerozolimie (Dom Pielgrzyma) (pokoje 2-os. z pełnym węzłem sanitarnym, możliwość pokoi 3-os.); · Wyżywienie 2 x dziennie: 6 śniadań, 6 obiadokolacji; · Ubezpieczenie: KL (10.000 EUR), NNW (7.000 PLN), z uwzględnieniem ryzyka chorób przewlekłych; · Opiekę polskojęzycznego pilota/przewodnika; · Składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny; · Codzienna Msza św.; · Bilety wstępów do zwiedzanych obiektów (w tym rejs po Jeziorze Galilejskim); · Przedstawiony program pielgrzymki; · Podatek VAT.

Cena nie zawiera:

  • zwyczajowych napiwków dla przewodnika, kierowcy i obsługi hotelowej, system Tour Guide – trzeba przeznaczyć na ten cel kwotę 60 USD/os.; · napojów do obiadokolacji; · dodatkowych ubezpieczeń od kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej 190 PLN/os. płatne w dniu zapisu na pielgrzymkę; · dopłaty do pokoju 1-osobowego – 270 USD/os.; · posiłków niewymienionych w programach – istnieje możliwość dopłaty do 7 lunchów – 110 USD/os.; · transferu na/z lotniska w Krakowie; · wydatków własnych; · świadczeń nie wymienionych w ofercie;

Ważne informacje:

Każdy uczestnik musi posiadać paszport ważny minimum 6 miesięcy od planowanej daty powrotu z pielgrzymki. W paszporcie nie mogą być wbite pieczątki ani syryjskie, ani libijskie. 2. Organizator zastrzega sobie możliwość zmiany kolejności zwiedzanych obiektów. 3. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za zmiany dokonane przez linie lotnicze. 5. W przypadku zmiany godzin przelotów Organizator zastrzega sobie możliwość zmian w programie.

ZAPISY  NA  PIELGRZYMKĘ:

Biuro Podróży ATOS

Violetta Umińska -Hojka

Głęboka 31, 43-400 Cieszyn

tel. 795 119 940

konto bankowe

50 1020 5558 1111 1338 8740 0038

Zaliczka 1520 zł (płatna przy zapisie), do końca lutego 2020 r.

share