Ładowanie Wydarzenia
  • To event minęło.

Kurs Jan w Cieszynie

Formacja uczniów

Na tym kursie w sposób szczególny można odnowić relację do Jezusa jako Mistrza i na nowo zakochać się w Nim, aby stać się Jego wiernym uczniem

 

Ola Tora: Zawsze się zastanawiałam jak połączyć powołanie bycia matką w rodzinie z powołaniem bycia uczniem Jezusa. Przed kursem byłam pewna, że moim głównym i najważniejszym powołaniem jest rodzina, dlatego moje angażowania się w ewangelizację były ograniczone moimi obowiązkami rodzinnymi! Na kursie zrozumiałam, że Jezus wybrał mnie przede wszystkim do tego, abym była uczniem i tych uczniów formowała. Nie chce rozpadu mojego małżeństwa i rodziny, ON połączy to wszystko tak, abym mogła być i uczniem, i matką, szczęśliwą i wolną z powołaniem, jakie od Niego otrzymuję. Nauczył mnie również, jak bez strachu oddać Mu wszystko, ponieważ ON mnie kocha! Dziękuję Ci Jezu za ten wspaniały czas przemian w moim życiu.

Wioleta D.: Na kursie doświadczyłam szczególnego poznania mojego Pana. Świadomość tego, że Bóg jest ze mną dawała mi poczucie bezpieczeństwa i zabierała lęki przed tym, co nie ukrywam było dla mnie trudne. Pozwoliłam się prowadzić i przyjęłam to, do czego Pan nas powołuje. Wiem, że będzie mnie to sporo kosztowało, ale warto zapłacić każdą cenę, bo chcę być uczniem Jezusa. To piękne doświadczenie poczuć tak głęboko, że jestem powołana i to, że Pan chce mnie właśnie taką, jaką jestem. Chwała Panu!

Ania: Czas kursu był dla mnie czasem kształtowania postawy gotowości (i jej umacniania) do pójścia za Mistrzem w każdym dniu, czyli oddawania Jemu każdej sprawy, rzeczy, sukcesu, porażki… Dzięki temu mam wolność w wyborze drogi. Łaską dla mnie było, kiedy Mistrz mi uświadomił w piękny sposób, że żyjąc „tu i teraz” już jestem uczniem przy Jego sercu, nie muszę czekać na dzień, kiedy i fizycznie zostawię wszystko, co mam i pójdę tam, dokąd mnie powołuje. Zaprasza mnie, by moje życie trwało pomiędzy Wieczernikiem, a Jego krzyżem.

Start

04/07/2018 @ 17:00

End

08/07/2018 @ 15:00

Cost

280zł

Lokalizacja

Cieszyn
Szersznika 3
CIESZYN, Polska

Organizator

Zacheusz Cieszyn
Strona internetowa:
zacheusz.org

Udostępnij to wydarzenie