Ładowanie Wydarzenia
  • To event minęło.

PIELGRZYMKA ŚLADAMI ŚW. FRANCISZKA

ZAKON BRACI MNIEJSZYCH, FRANCISZKANÓW
ORAZ  WSPÓLNOTA  SZKOŁY  NOWEJ EWANGELIZACJI  ZACHEUSZ  W  CIESZYNIE

ZAPRASZAJĄ  NA PIELGRZYMKĘ

ŚLADAMI  ŚW. FRANCISZKA ORAZ DO INNYCH WYJĄTKOWYCH MIEJSC

 

MARIAZELL  – PADWA – MANOPPELLO – LANCIANO – SAN GIOVANNI ROTONDO – MONTE SAN ANGELO –  NEAPOL – WATYKAN – RZYM –FONTE COLOMBO – GRECCIO – CASCIA – SANTA MARIA DEGLI ANGELI – ASYŻ– CHIUSI DELLA VERNA

 

TERMIN: 11 – 21.LIPIEC 2019

 

DZIEŃ 1: WYJAZD Z POLSKI, MARIAZELL 11.07.2019

W godzinach wczesnych  – około godz. 5.00 wyjedziemy z Polski. Przejazd do Włoch przez terytorium Czech i Austrii. Po drodze zatrzymamy się w największym sanktuarium maryjnym Austrii – Mariazell. Msza Święta  w Bazylice Matki Bożej Królowej Austrii. Wieczorem przyjazd do hotelu na terenie Włoch. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 2: PADWA 12.07.2019

Rano śniadanie w hotelu, następnie przyjedziemy do Padwy – miasta św. Antoniego. Krótki spacer przez Prato della Valle do Bazyliki Świętego – Il Santo. Nawiedzimy Grób Św. Antoniego i kaplicę relikwii. Msza Św. Następnie przejdziemy do kościóła Kapucynów – sanktuarium św. Leopolda Mandića – Apostoła Sakramentu Pojednania. Kościółek był zniszczony bombami w czasie II wojny światowej. Cudem ocalała cela o. Leopolda, gdzie przez ponad    40 lat spowiadał ten Święty. Po zakończonym zwiedzaniu przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.     

 

DZIEŃ 3:  MANOPPELLO, LANCIANO 13.07.2019

Rano, po śniadaniu wyjazd do Sanktuarium w Manoppello w Abruzji. Tam od 500 lat w małym kościele Kapucynów czczona jest niezwykła relikwia – płótno znane jako „Chusta Św. Weroniki”. Po południu przejazd do Lanciano. Tu przechowywane są z wielką czcią dowody jednego z pierwszych  i  największych cudów eucharystycznych, jakimi został obdarowany przez Boga Kościół katolicki. Cud ten zdarzył się w VIII stuleciu w małym kościółku pod wezwaniem świętego Legoncjana. Nawiedzimy kościół, którym obecnie opiekują się Franciszkanie  i pomodlimy się przed relikwiami. Wieczorem przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

 

DZIEŃ 4: SAN GIOVANNI ROTONDO, MONTE SAN ANGELO, 14.07.2019

Rano śniadanie. Po śniadaniu udamy się do San Giovanni Rotondo – Sanktuarium św. Ojca Pio. Zobaczymy Kościół Antyczny, gdzie Święty otrzymał stygmaty, Bazylikę MB Łaskawej oraz nowe Sanktuarium, gdzie we wspaniałej kaplicy ozdobionej mozaikami ojca Ivana Rupnika znajduje się Jego grób. Msza Św. Po południu przejazd na Monte San Angelo. Nawiedzimy pięknie położone Sanktuarium Archanioła Michała. Zobaczymy miejsce objawień Archanioła Michała, grotę, ponad którą wybudowano kościół. Wieczorem przejazd do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

 

DZIEŃ 5: NEAPOL  15.07.2019

Rano, po wczesnym śniadaniu wyjazd do Neapolu – niepisanej stolicy południa Italii. Spacer zaczniemy od starówki miasta, które zostało założone przez Greków i ukochane przez Rzymian. Następnie przejedziemy do kościoła, w którym pochowany jest Ojciec Dolindo – kapłan, mistyk, który zostawił modlitwę, podyktowaną mu przez samego Jezusa – „ Jezu, Ty się tym zajmij…”. Na zakończenie objazd panoramiczny jedną z najpiękniejszych promenad Neapolu obok Castel dell’Ovo i Borgo Marina. Po zakończonym zwiedzaniu przejazd  do hotelu w okolicach Rzymu do, obiadokolacja i nocleg.

 

DZIEŃ 6:  WATYKAN, RZYM 16.07.2019

Rano śniadanie ( jeżeli będzie możliwa rezerwacja Mszy Św. przy grobie św. Jana Pawła II – bardzo wczesny wyjazd z hotelu i możliwe śniadanie w formie suchego prowiantu ). Przejazd do Watykanu. Nawiedzimy Bazylikę św. Piotra. Około południa czas wolny. Po południu kontynuacja zwiedzania Rzymu. W programie Bazylika Santa Maria Maggiore, Bazylika św. Jana na Lateranie oraz Święte Schody. Wieczorem powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

 

DZIEŃ 7:  RZYM, WATYKAN 17.07.2019

Rano, po śniadaniu przejedziemy do Watykanu, aby wziąć udział Audiencji Generalnej z udziałem Papieża Franciszka. ( Spotkanie uzależnione od tego, czy Papież będzie obecny na Watykanie ). Po południu spacer po mieście. W programie Coloseum, Forum Romanum, najsłynniejsza fontanna Rzymu – Fontanna di Trevi. Dzień zakończymy w Bazylice św. Pawła za Murami. Wieczorem przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

 

DZIEŃ 8: FONTE COLOMBO, GRECCIO, CASCIA 18.07.2019

Rano po śniadaniu przejedziemy do Fonte Colombo, gdzie powstała Reguła Zakonu i Biedaczyna z Asyżu przeszedł operację oczu, a następnie do Greccio – gdzie św. Franciszek po raz pierwszy urządził żłobek.  Po południu w programie miasto Świętej Rity – patronki spraw trudnych i beznadziejnych – Cascia. Tu nawiedzimy kościół, gdzie do dnia dzisiejszego złożone jest w kryształowym sarkofagu jej nienaruszone ciało. Zobaczymy również klasztor, w którym spędziła ostatnie lata swojego życia. Msza Św. Wieczorem przyjazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

 

DZIEŃ 9: SANTA MARIA DEGLI ANGELI, ASYŻ, 19.07.2019

Rano śniadanie. Po śniadaniu zwiedzanie średniowiecznego miasta św. Franciszka – Asyżu. W programie nawiedzenie bazyliki z grobem Świętego, bazyliki św. Klary, kościoła św. Damiana, Chiesa Nuova, gdzie znajduje się dom św. Franciszka i Oratorium, gdzie według tradycji się urodził. Msza Święta. Następnie przejazd do Santa Maria degli Angeli, która jest relikwiarzem małego kościółka Porziunkuli,  w pobliżu którego św. Franciszek zmarł.. Wieczorem powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg

 

DZIEŃ 10: CHIUSI DELLA VERNA 20.07.2019

Rapo po śniadaniu Msza Św. w Kościele Santa Maria degli Angeli. Następnie wyjedziemy w podróż w kierunku Polski. Po drodze zatrzymamy się w jeszcze jednym sanktuarium franciszkańskim – sanktuarium Chiusi Della Verna. Połączenie historii, duchowości, sztuki i przyrody sprawia, że La Verna to wyjątkowe miejsce. To tutaj 14 lub 15 września 1224 roku Św. Franciszek otrzymał stygmaty. Klasztor znajduje się na wysokości 1130 m. n.p.m. w lesie należącym do Parku Narodowego Foreste Casentinesi. Po południu kontynuacja podróży. Nocny przejazd autokarem

 

DZIEŃ 11: POWRÓT 21.07.2019

Powrót do domu w godzinach południowych.

 

Cena: 2270 zł

 

ŚWIADCZENIA:

  • PRZEJAZD AUTOKAREM (klimatyzacja, barek, video, wc, nowoczesne rozkładane fotele).
  • 10 NOCLEGÓW W HOTELACH **/*** (Pokoje 2 osobowe z łazienkami, możliwość pokoi 3 – osobowych)
  • WYŻYWIENIE: 10 śniadań, 10 obiadokolacji
  • UBEZPIECZENIE NNW + KL.
  • OPIEKA DOŚWIADCZONEGO PILOTA,
  • PROGRAM W CZASIE PIELGRZYMKI,
  • PODATEK VAT.

 

CENA NIE ZAWIERA: biletów wstępów do zwiedzanych obiektów, przewodników lokalnych, przejazdów komunikacją miejską, wjazdów do miast, słuchawek, Turystyczny Fundusz Gwarancyjny, taksy klimatyczne – około 85 Euro  od osoby (płatne u pilota w autokarze). napoi do kolacji, dodatkowego ubezpieczenie od chorób przewlekłych oraz kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej; wydatków własnych; świadczeń nie wymienionych w ofercie

 

ZAPISY  NA  PIELGRZYMKĘ:

Biuro Podróży ATOS

Violetta Umińska -Hojka
Głęboka 42
Cieszyn

tel. 795 119 940

konto bankowe

50 1020 5558 1111 1338 8740 0038

Zaliczka 700 zł

 

Start

11/07/2019

End

21/07/2019

Udostępnij to wydarzenie