Świadectwa z Kursu Animacji Modlitwy Charyzmatycznej

Kurs Animacji Modlitwy Charyzmatycznej 11-13.11.2011

Na początku było mi bardzo ciężko z przeżywaniem tego kursu i modleniem się na głos. Tutaj pierwszy raz się przełamałam. Dzięki spotkaniom w grupach i modlitwie w niej otworzyłam się na grupę. Za to wszystko co już Jezus zmienił i co będzie zmieniać Chwała Panu.

Cieszę się, że mogłem uczestniczyć w tym kursie. Na pewno zwiększył on moją wiedzę teoretyczną na temat modlitwy, a także zmotywował mnie do poprawienia mojej modlitwy osobistej, co mam nadzieję uda mi się uczynić. Bardzo ubogacający był również sam czas spędzony w tym miejscu z tak wspaniałą Wspólnotą. Chwała Panu.

I znowu Duch Święty dał znać o sobie! Pokazał mi to czego nie umiem – modlić się indywidualnie, a tu dostałam wzór na sposób modlenia się. Wiem, że pobyt tu to nie przypadek. Wiem też, że już teraz nie mogę „wykręcić się” od modlitwy, bo pouczył mnie, że mam się modlić! Wierzę, że ten kurs wyda owoce a ja poprzez modlitwę wierną i codzienną będę szła prostą drogą do Pana, bez zbaczania!

Do tej pory na modlitwie koncentrowałam się często na sobie, swoich problemach. Dowiedziałam się i doświadczyłam, że Jezus powinien być w centrum i uwielbienie Jego. Zobaczyłam też, że modlitwę można prowadzić w prostocie. Spotkałam też Pana Jezusa w modlitwie tak osobiście.

Nie było uniesień mistycznych, ale Bóg uświadomił mi parę rzeczy: wartość uwielbienia i potrzebę głoszenia kerygmatu. Po za tym doświadczenie wspólnoty było bardzo cenne.