Świadectwa z Kursu Eureka

Kurs Eureka we Wrocławiu 10-12.02.2017

Kuba: Doświadczyłem na tych rekolekcjach niesamowitej bliskości z Bogiem i umocniłem swoją wiarę.

Monika: Podczas kursu odczułam, jak Bóg mnie kocha, i że nie muszę się martwić o swoje życie, gdyż Pan nade mną czuwa. Ogromnym doświadczeniem był dla mnie moment przebaczenia osobom, które w jakiś sposób mnie zraniły. Gdy w ciszy powiedziałam „Jezu Chryste, przebaczam tym osobom”, poczułam niesamowity spokój i radość, która przyniosła mi ulgę. Bóg mnie kocha i pragnę, by wypełnił moje serce swą miłością.

Alicja: Przed kursem byłam oddalona od Boga, gdy przyjechałam tu, byłam sceptycznie nastawiona. Teraz, gdy stąd wyjeżdżam, czuję się silna, bo wiem, że przy mnie jest mój Pan i z Nim jestem w stanie dokonać rzeczy niemożliwych, a stało się to przez to, gdy inni wygłaszali swoje świadectwa i na modlitwie wstawienniczej. Po kursie Eureka czuję się blisko Boga.

Agata: Przed przyjazdem chciałam, aby mój tato się zmienił, powiedział mi chociaż raz, jak bardzo mnie kocha, ażeby poddał się leczeniu. Tak też się stało. Doznałam Bożej miłości. Co jest najlepsze, Pan Bóg wysłuchał. Tatuś zadzwonił na kursie i powiedział pierwszy raz od wielu lat, że mnie kocha i to jest Boża chwała. Amen.

Kasia: Podczas tych rekolekcji, mimo że usłyszałam niektóre znane mi rzeczy, to dzięki animatorom trafiło to do mnie. Na drugiej mszy ksiądz wygłosił kazanie, które mnie poruszyło. Dzięki niemu podczas modlitwy wstawienniczej po raz pierwszy poczułam miłość Boga. Jego OBECNOŚĆ. Duch Święty od tego momentu czuwa nade mną. Ufam Mu.

Kurs Eureka 19-21.02.2016 w Brzeźnicy

ZK: Na kursie „Eureka” dowiedziałam się i zrozumiałam, że Bóg mnie naprawdę kocha. Poczułam to w swoim sercu. Zrozumiałam też, że jak odwrócę się od niego (nigdy się to nie stanie!), to on nie przestanie mnie kochać. Kocha mnie bezwarunkowo, a ja jego!

Kinga: Podczas kursu „Eureka” doświadczyłam: - miłości do Boga - przyjaźni z innymi - przyjścia do mojego serca Ducha Św. W trakcie kursu wstąpił we mnie Duch Święty, przez co po modlitwie zaczęłam płakać i śmiać się bez żadnego powodu. Nawiązałam nowe przyjaźnie z młodzieżą z Wrocławia. Bardzo się z tego cieszę, że weekend spędziłam na codziennej modlitwie oraz na odnalezieniu Boga.

Emilia: Na kursie „Eureka” poczułam silną obecność Ducha Świętego, przez którego doznałam wielką radość. Poznałam i zobaczyłam Jego silną moc. Moje serce wypełniło się radością i pokojem.

Podczas kursu „Eureka” doświadczyłam prawdziwej Bożej miłości. Gdy przyjęliśmy Ducha Świętego, zachciało mi się śmiać i tańczyć. Poczułam w sercu takie Boże ciepło. Myślę, że po tym kursie będę zupełnie inaczej patrzeć na świat.          

Kurs Eureka 10-12.06.2016 w Istebnej

Karolina K.: Eureka kompletnie mnie odnowiła. Czuję, że zmieniło to całe moje życie, bo teraz całkiem inaczej patrzę na świat. Pierwszy raz poczułam tak blisko moc Ducha Świętego. Nigdy tego nie zapomnę. Tak bardzo kocham BOGA! Mogę to mówić bez wahania, bo czuję to całym sercem… Jestem taka lekka. Wiem, że On też mnie kocha bezwarunkowo i bezgranicznie. Naprawdę warto uczestniczyć w Eurece…  Piękne przeżycie…

Radek: Ja przez cały ten kurs odczułem jeszcze bardziej to, że Jezus naprawdę mnie kocha. Odczułem też, przy modlitwie wstawienniczej, że Duch Święty przychodzi do mnie i czuję jego obecność. CHWAŁA PANU!

Pierwszy raz w życiu poczułam takie szczęście i uczucie wolności. Miałam wrażenie jak ktoś naprawdę się o mnie troszczy i choćby nie wiem co zawsze będzie to robił. Obecność Ducha Świętego uświadomiła mi, że Miłość Boga się nie kończy.

Kurs Eureka 30.01-1.02.2015

Paulina: Na Kursie nauczyłam się, jak wielka jest i nieskończona miłość Boga. Można by śmiało powiedzieć, że zakochałam się w Jezusie, obdarzyłam Go ufnością i postanowiłam za Nim iść przez życie.

Agnieszka: Na kursie doświadczyłam wielkiej miłości Boga, jak jeszcze nigdy w życiu i bardzo umocniłam się w wierze.

Angelika: Doświadczyłam silnego poczucia, że tylko Bóg daje prawdziwe szczęście i pokazuje rzeczy takimi, jakimi są naprawdę. Także doświadczyłam ogromnej radości, która płynie w trakcie modlitwy za drugą osobę.

Paulina: Ulepszyłam swoją relację z Bogiem. Dowiedziałam się, że kocha mnie taką, jaką jestem. Poczułam Go bardzo mocno w moim życiu.

Grzegorz: Na Kursie Bóg uświadomił mi źródło mojego najpoważniejszego problemu na dziś. Oddałem Bogu tę sprawę w Sakramencie Pokuty i pojednania, i ufam, że Bóg da radę.

Kurs Eureka 25-27.10.2013

Weronika: W tym czasie dotknęła mnie modlitwa wstawiennicza. To było piękne przeżycie. Dla mnie to był krok do nowego życia z dala od złych rzeczy: papierosów, alkoholu i imprez. Był to dla mnie czas z Jezusem, czas, w którym doznałam mocy Boga.

Ula: Przeżyłam na tych rekolekcjach wspaniały czas. Poczułam w sercu obecność Boga. Zrozumiałam wiele rzeczy. Nareszcie poczułam, że Ktoś, poza moją rodziną, naprawdę mnie kocha. Czułam jak wiara przenika mnie. W sobotę na odnowieniu darów Ducha Świętego bałam się (nie wiem czego, ale miałam takie odczucie). Zaufałam Panu Bogu, bo Agnieszka mnie uspokoiła. Powiedziała, że Bóg wie lepiej i bym dała się Mu powierzyć. Zrozumiałam, jak grzech niszczy nas. Ten czas był dla mnie niezapomnianym czasem.

Sebastian: Zależało mi na znalezieniu większego źródła wiary. To, jak byłem związany przez grzech, i możliwość rozmowy z Bogiem było dla mnie doskonałym rachunkiem sumienia. Następnie Spowiedź, po której poczułem ulgę.

Kurs Eureka 8-10.02.2013

Nauczyłem się tu wysławiać Boga w sposób taki, jaki nigdy Go tak nie wysławiałem. Obecność Ducha Świętego była bardzo niesamowita. Ta Eureka to było moje odkrycie i zapobieganie swoich słabości. Każdy czas jaki tu przeżyłem uważam, że nie był stracony, ale wręcz przeciwnie był dobrze spędzony z Jezusem Chrystusem. Jego obecność była obecna poprzez Ducha. Teraz czuję, że trzeba rozmyślać co się mówi. I trzeba zawsze się wyzwalać od grzechu i chodzić od razu do spowiedzi.

Dzięki „Eurece” odkryłam, jak cudownie jest wyznawać Bogu swoją miłość i jaką to niesie radość. Teraz wiem, że nie muszę się martwić grzechami, które Bóg mi już przebaczył. Spełniło się moje marzenie- stałam się narzędziem Pana!:) Nauczyłam się, żeby żyć z Bogiem tak jak umiem, być taką, jaka jestem naprawdę, że nie muszę niczego przed Nim udawać ani próbować być kimś innym.

Natalia: Podczas kursu na nowo nauczyłam się jak kochać Jezusa i znów odkryłam tą prawdę, którą głosi Kościół. Na czuwaniu po modlitwie wstawienniczej poczułam ogromny pokój i radość, które trwają we mnie do teraz. MIŁOŚĆ JEZUSA JEST BEZINTERESOWNA i to mam zamiar głosić teraz wszystkim wokół!

Kurs Eureka 03.2012 w Cieszynie

Nie dostałam nowych wiadomości, ale odkryłam swoją Eurekę, a niesamowite jest to, że Jezus będzie obecny ze mną przez całe życie, całą wieczność. Jest osobą, która przy mnie czuwa, która zawsze będzie mnie kochała. Doznałam obecności Jezusa i Ducha Świętego. Na modlitwach działy się  niesamowite rzeczy, które na pewno będą wpływały na moją dalszą modlitwę.

Myślę, że Jezus w końcu pokazał mi, co to jest Eucharystia. Tutaj wyglądała zupełnie inaczej. Wszyscy braliśmy w niej pełny udział. To było najweselsze spotkanie z Bogiem. Także sobotnia modlitwa do Ducha Świętego podczas Mszy była niesamowita. Mogłam naprawdę poczuć, otworzyć się na Ducha Świętego.

Stwierdziłam, jak nigdy wcześniej, że to niesamowite, jak mocno kocha nas Pan Bóg, bez żadnego wyjątku!

Jezus podarował mi wolność, a ja ją wzięłam. Przed kursem byłam bardzo spięta. Robiłam tylko takie rzeczy, które by mnie nie ośmieszały. Bałam się podnosić ręce przy śpiewaniu, chwaleniu Jezusa. Nie wiem, czemu tutaj poszłam, tylko wiedziałam, że muszę tutaj pójść. Teraz czuję się, jak na nowo narodzona, taka świeża. Czuję, że wszędzie przy mnie jest Jezus. Stale nade mną czuwa. Daje mi taką wolność. Bałam się też modlitw wstawienniczych, że spocznę w Duchu. Jak przyszła na mnie kolej, poszłam do dwójki modlących się. Wstawiennicy modlili się nade mną, a ja słyszałam ich tak tylko z oddali, jak przez mgłę. Czułam się jak małe dziecko w kołysce. Było to bardzo przyjemne. Spotkałam niesamowitych ludzi. Dzięki Jezu za wszystko.