Świadectwa z kursu Historia Zbawienia

Kurs Historia Zbawienia w Rybniku 27-30.12.2016

Agnieszka: Bóg pokazał mi, że moje ciemne strony nie są zaporą dla Jego działania, że moje upadki nie uniemożliwiają Mu posługiwania się mną. Zobaczyłam, że życie to koło i nawet z najgłębszego dołka Bóg może mnie wydobyć, a nawet największa euforia kiedyś minie, ale to Jezus ma być tym stałym poziomem, osią w moim życiu.

Ania: Pozwolił zrozumieć, że ten przełom, o który się modliłam nastąpił i mam pogodzić się z tym, aby znów na gruzach budować. Bałam się tego, ale teraz wiem, że Pan Jezus jest ze mną. Mam nie rozpamiętywać, nie wracać do przeszłości, tylko iść do przodu. Patrzeć otwartymi oczami. Chrystus jest ze mną.

Dorota: Od dłuższego czasu zmagam się z pewną ciemnością, która mocno wpływa na moje życie. Do tej pory nie rozumiałam działania Boga w tym, teraz widzę, że prowadzi mnie, jak Izraela: uwolnił mnie z niewoli, przeprowadził przez pustynię (tego najbardziej nie rozumiałam, czemu tyle to trwa), by doprowadzić mnie do czasu walki. No i proroctwo, że to Pan składa moje życie – wraz z odkryciem, że Pan buduje na gruzach, na tym, co w moim rozumieniu do niczego już się nie nadaje.

Mateusz: Kurs pokazał mi, w jakim miejscu w moim życiu jestem, ile się we mnie zmieniło oraz co mnie jeszcze czeka. Ale najważniejszym punktem było dla mnie to, że nie jest ważne jak wielkim grzesznikiem jestem, bo Bóg i tak ma mnie w planie zbawienia.

Maria: Myślę, że pomógł mi, pokazał jeszcze raz, że moje serce mogę, muszę oczyszczać Słowem Bożym. Cieszę się, że Bóg jeszcze chce budować moją historię zbawienia na starych fundamentach, chce mnie na nowo odbudować.

Patrycja: Bóg pozwolił mi spojrzeć na historię zbawienia, jako na swoją własną. Wlał w serce nadzieję na to, że po czasie rozłamu następuje powrót. Bóg potwierdził, że jest wierny złożonej obietnicy.  

Historia Zbawienia 7-10.01.2016 w Cieszynie

J.: Pokazał mi, że patriarchowie mieli też swoje słabe strony obok tych mocnych, a mimo to Bóg współpracował z nimi i wykorzystał ich, posłużył się nimi w historii zbawienia dla naszego wspólnego dobra.

Krzysztof: Kolejny raz uświadomiłem sobie  Historię Zbawienia wolności, ale też moją historię zbawienia. Zobaczyłem, że ja - taki jaki jestem- też jestem przez Boga wybranym  i On chce mnie nauczać.

Marcin: Historia praojców pokazuje mi moją historię. Bóg poszerzył moje patrzenie na historię Izraela, która mnie również mocno dotyczy. W tym kursie Bóg pokazał mi, że On zawsze ma dla mnie plan; nawet te moje negatywne doświadczenia może wykorzystać w sposób zbawienny dla mnie i dla innych w koło mnie.

Dada: Pan pokazał mi, że jest nieustannie obecny w historii mojego życia. On mnie nie zostawia, ale jest nieustannie, czuwa, daje wskazówki, troszczy się. On przemienia moje życie - tę moją historię zbawienia. Pokazuje mi, że to moja historia- moje życie , moje świadectwo może i pociąga innych do Niego. Nie mogę myśleć, że jestem niepotrzebna, bo On mnie potrzebuje. Ona toczy się dalej, ale ja mogę dawać świadectwo, o Tym, Który mnie uwiódł, a ja pozwoliłam się uwieść. On daje mi Ducha świętego, który namaszcza mnie, by w tej drodze nie ustawać. Chwała Panu!

Magdalena: Bóg pokazał mi, że jestem Mu potrzebna, mam swoje miejsce w Jego Planie Zbawczym, nadaję się (wbrew pozorom).