Świadectwa z kurs Kana Galilejska

Kurs Kana Galilejska w Cieszynie 12-14.05.2017

Natalia: Kurs Kana Galilejska był pięknym czasem, przede wszystkim mieliśmy z moim ukochanym możliwość zetknięcia się z wieloma pytaniami, tematami, które są tak bardzo istotne w narzeczeństwie oraz wspólnej drodze małżeńskiej... Kurs rozpalił w nas silną potrzebę rozmowy i z pewnością zapoczątkował wspaniały czas dobrego przygotowania się do wspólnej drogi małżeńskiej razem z Jezusem Chrystusem.

Justyna: Na kursie wspólnie z narzeczonym omówiliśmy to co stanowi podstawę naszego przyszłego małżeństwa. Mocno doświadczyłam obecności Boga w naszym narzeczeństwie i obietnice dana nam przez Pana o zapewnieniu troskliwej opieki nad naszym wspólnym życiem. Wychodzę stąd z ogromnym pokojem w sercu i przekonaniem , że mimo trudności, które będą się zdarzać, to chce budować coraz głębszą relację ze narzeczonym na czele której stoi i zawsze będzie stał Jezus Chrystus.

Kasia: Kurs pomógł mi uporządkować wiedzę i zmotywował do porządnego przygotowania się do sakramentu małżeństwa. Poznałam bliżej mojego narzeczonego i upewniłam się, że tylko z Bogiem możemy zbudować szczęśliwe małżeństwo.

Dawid: (kurs) Wskazał, że małżeństwo to akt woli, wyboru, przyjęcia Chrystusa, który pomoże rozwijać nasze małżeństwo, rozwiązywać problemy, cieszyć się z radosnych chwil. Na kursie na nowo doświadczyłem Bożej miłości, ponadto pomógł mi zrozumieć co jest istotą małżeństwa i jak Bóg w tym małżeństwie działa. Dzięki temu będę mógł jeszcze pełniej pokochać moja narzeczoną.

Kurs Kana Galilejska 12-14.02.2016

Kuba: Na kursie doświadczyłem najważniejszej rzeczy jaką Bóg chce nam dać poprzez małżeństwo. Bóg daje nam miłość jaką my mamy dać swojej drugiej połowie - Miłość Bożą. Tam, gdzie jest Bóg, jest szczęście, nic nie jest w stanie zniszczyć naszego związku - Kobieta-Bóg-Mężczyzna!!!

Gosia: Doświadczyłam na kursie wolności serca, uwolnienia z lęku emocjonalnego , umocnienia i siły.

Krystian:  Uświadomiłem sobie jak ważny jest Bóg w życiu małżonków. Dostrzegłem, że Miłość jest małym ziarenkiem, które trzeba pielęgnować, rozwijać, by wydało owoc. Odkryłem także, co tak na prawdę czuję do mojej narzeczonej i jak ona jest dla mnie ważna. Ufam, że wkrótce z pomocą Bożej Łaski i mocą Ducha Świętego również reszta pytań nie pozostanie bez odpowiedzi. Ufam, że z Bożą pomocą jesteśmy wstanie zbudować trwałe małżeństwo na skale- na Chrystusie.

Kasia: Doświadczyłam bliskości Pana Boga, przede wszystkim w sakramentach, ale również w ludziach, których tu spotkałam. Po raz pierwszy w takiej jedności i bliskości przeżyłam kurs/rekolekcje z moim narzeczonym, co było cudownym doświadczeniem. Widząc małżeństwa posługujące wspólnie mam nadzieje, że także my będziemy jako małżonkowie dawać innym świadectwo Bożego prowadzenia.

Marcin: Doświadczyłem łaski, że Jezus wszystko mi przebaczył, każdy grzech, a także miłej i ciepłej atmosfery ze strony uczestników i prowadzących.

Ania: Doświadczyłam ogromnej miłości Pana Boga i Jego chęci uzdrowienia tych miejsc w moim życiu, w których doszło do zranień. Doznałam podczas adoracji takiego znaku od Pana Boga, że On uzdrowił przede wszystkim sferę czystości, która była bardzo zraniona w poprzednich związkach. Chwała Panu!

Kurs Kana Galilejska 29-31.05.2015 w Cieszynie

B.: Nie miałam wielkich oczekiwań wobec kursu- po prostu chciałam oddać moje narzeczeństwo Bogu, aby pokazał, co trzeba zmienić. Pojawiły się trudne momenty, takie jak rozmowy z partnerem, jednak to właśnie one pokazywały, o czym trzeba więcej rozmawiać, do czego się odnieść i jak walczyć o jedność i zgodę. Moje „Ja” zostało przesterowane na „My”. Szczególnym momentem było wyznanie po raz kolejny, że tylko Jezus jest moim Panem, ale tym razem w sposób już trochę inny, bo powierzyłam Mu siebie, ale także nasze narzeczeństwo i właśnie to „My”, które wierzę, że z mocą Bożą będzie nas prowadzić do jedności i pełnej miłości. Chwała Panu!

Doświadczenie Boga przyszło przez napełnienie serca pokojem i świadomością, że Jezus jest i będzie obecny w naszym życiu. Jestem przekonany, że z Jezusem osiągnę cele mojego małżeństwa, a moja miłość do żony i rodziny będzie wzrastała.

Jestem osobą mało praktykującą, przynajmniej na razie tak było. Na modlitwie byłem tak blisko Boga jak nigdy. Podobał mi się przekaz, jestem nastawiony raczej sceptycznie na takie rzeczy, a jednak słuchałem z zaciekawieniem.

Daria: Bóg działał bardzo mocno na tym kursie. Uzdrowił mnie podczas modlitwy ze zranień wczesnego dzieciństwa - zalana łzami, oczyszczona- odzyskałam pokój serca. Odkryłam na nowo piękno mojego narzeczonego. Doświadczyłam ogromnej miłości Boga do mnie - mimo wszystko i utwierdziłam się, że warto wytrwać w miłości czystej zarówno w narzeczeństwie, jak i małżeństwie.

Zobaczyłam, jak mój narzeczony się modli, po raz pierwszy modliliśmy się razem. Prosiłam o jego nawrócenie i w czasie kursu powiedział mi, że chce, aby w naszym małżeństwie i w naszym domu był obecny Bóg! Alleluja!